Kuidas jääda iseendaks ja mitte minna protseduuridega liiale?

Küsisin läbi IG, mis on teemad mille kohta tahaksite lugeda. Vastused olid nahablogile vastavad: näohooldus, tooteinfo, erinevad nahaprobleemid ja palju küsimusi protseduuride kohta. Kõigi nende vastuste seas jäi mulle silma ja südamesse üks küsimus: Kuidas jääda iseendaks ja mitte palju muutuda, kui iga protseduur on käega katsutav?” See küsimus on minu jaoks väga hingelähedane ja usun, et praegune karantiini aeg on ideaalne, et seda analüüsida. 


Jääda iseendaks ei tähenda midagi, kui sa ei tea, kes sa oled. Seega, et üldse vastata küsimusele: “Kuidas jääda iseendaks?” on vaja enda jaoks defineerida mõiste “mina” ja luua terve minapilt. Siin on veel võimalik arutada, et miks peaks üldse jääma iseendaks, miks mitte muutuda? Kas muutuda välimuselt? Sisemuselt? Kui palju? Inimloomuse analüüs on üks mu lemmiktegevusi. Aga, et mitte minna liialt filosoofiliseks, ütleme, et antud kontekstis tähendab jääda iseendaks seda, et inimesel on terve minapilt ja sõbralik suhe iseendaga. See on esteetilises meditsiinis väga tähtis, sest vastasel juhul tekib olukord kus esteetiliste protseduuridega üritatakse parandada midagi enda sees, mida ei ole võimalik väliselt “korda teha“. Kuidas leida tasakaal ning säilitada kaine mõistus maailmas, kus iluprotseduurid on kergesti kättesaadavad ning annavad kohese muutuse?

Minu soovitused:

1. Õpi ennast tundma

Praegu on ideaalne aeg, et “endale otsa vaadata“. Mis on sinu väärtused? Tõekspidamised? Sinu arusaam ilust? Mitte ühiskonna kujundatud ja märkamatult peale surutud versioon sellest. Kui sa ei oska kusagilt alustada, siis abiks on Google ja Pinterest, sealt leiad selliseid küsimustikke nagu: “10 Questions to Ask Yourself“, “Questions to get to Know Yourself” ja “Journal Questions“. Analüüsi kuidas kohtled ennast ja oma keha. Samuti võid mõelda milliseid inimesi sa imetled ja jälgid.

Pärast eneseanalüüsi soovitan teha harjutust, mille noppisin psühholoog Kristjan Puusilla loengust – Miks küsimuse küsimine. Kohandasin seda enda jaoks ning kasutan ka teisi küsisõnu, et mõtte tuumani jõuda, point jääb samaks – küsid nagu väike laps: miks, miks, miks… aga miks? K. Puusild tõi jooksmise näite:

Miks sa jooksed? Tahan midagi saada (hea enesetunne, tervis, kiirus jms). Aga miks sa seda tahad? Vaata, kui kaugele sa sedaviisi vastuseid lahates jõuad. Esimene vastus on meil tavaliselt kõige õpitum vastus ning sealt edasi lähed järjest sügavamale enda sisse. See koht, kus enam edasi ei oska põhjendada ehk “kinnijäämise koht” on hea koht, et uuesti alustada. Mis on kinni? Miks ei saa ühendust?

Miks küsimuse harjutust saab teha kõigi eluvaldkondade kohta. Ühesõnaga sori enda mõtetes ja vaata kas need ikka on sinu mõtted või oled endale kinnistanud kellegi teise arvamuse.

2. Ära võrdle ennast teistega

Tihti tekivad ebakindlused, kui võrdleme ennast teistega või enda loodud ideaaliga. Tohutu roll on sotsiaalmeedial ja tänapäeva filtrimaailmal, aga kontroll on meie endi kätes. Enamik pilte on töödeldud ning mängida saab valgustuse, meigi ja poosiga. Soovitan googeldada märksõnu instagram reality, et näha mida see tähendab. 

Samuti võivad ebakindlused tekkida, kui keegi meid halvustab või kritiseerib, sellisel juhul tuleb meelde tuletada, et see ütleb rohkem nende inimeste kohta, kui sinu enda.

3. Võta aega

Mõtle enda soov läbi ning ära otsusta “üle öö”. Küsi sõpradelt nõu, külasta erinevaid kliinikuid ning uuri erinevate spetsialistide arvamust, loe kogemuslugusid ja arvamusi. Kui lähed spetsialisti juurde, siis küsi nii palju kui võimalik ning usalda enda sisetunnet, nii spetsialisti, kui kliiniku suhtes. Milline õhkkond seal on? Kas see koht on puhas ja vastab nõuetele? Kas sinuga räägib tervishoiutöötaja või müügiinimene? 

Võta aega, et koguda informatsiooni ja olla 100% kindel enda otsuses. Erinevad protseduurid ja tooted on alati olemas, kuhugi kiiret ei ole. 

4. Pane oma prioriteedid paika

Koosta nimekiri asjadest, mis on vaja elus ära teha, mida vaja osta või planeerida ning hiljem sea need tähtsuse järjekorda. Millised iluprotseduurid on just praegu vajalikud ? Kas need on hetkel finantsiliselt mõistlikud või peaks hoopis raha säästma ja/või mujale paigutama. Mõtle kas oled inimene, kes tahaks käia iga kuu mõnes hoolduses või pigem ainult 1-2x aastas. Selle järgi saad koos spetsialistiga koostada tegevusplaani.

5. Kvaliteet vs kvantiteet

Rohkem ei tähenda alati paremat. Kasutan enda töös väga tihti lauset “Less is more“, mille näppasin imeliselt dr. Steve Harriselt. Minu eesmärk on efektiivne koostöö kliendiga ja klientide harimine. Seetõttu, mõnikord naljatlen oma klientidega, öeldes : “Ma loodan, et Sind niipea ei näe – heas mõttes muidugi!” Protseduurid on vaid üks väike osa mida saab enda välimuse eest hoolitsemise jaoks ära teha. Ääretult tähtis on liikumine, tervislik toitumine, enda vaimse tervise eest hoolitsemine ja koduhooldus – teadlikkus oma nahast ja toodetest. Hoolitse enda keha ja meele eest regulaarselt, tunne ennast oma kehas hästi.

See ei ole üldse juhuslik, et kõik 5 soovitust põimuvad ühes teemas: enda tundma õppimine. Prioriteetide ja eesmärkide seadmine, oma väärtuste kujundamine ning armastus ja lahkus enda vastu, loovad kindla alustala selleks, et säilitada tasakaal meie kiiresti muutuvas maailmas.

” No one is you and that is your power”

L.R

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?