NÄONAHA PESEMINE ja tootesoovitused

Näonaha puhastamine on esimene samm ning alustala igasuguse näohooldusrežiimi puhul. Juhised on tavaliselt antud üldiselt: puhasta nahk põhjalikult, pese nahk, teosta pinnapuhastus.  Aga mida see tähendab? Millega peaks nahka pesema? Mitu korda päevas ja kui kaua? Mida võiks arvestada eri nahatüüpide puhul? Kas peaksin kasutama puhastusharja? Need on vaid mõned küsimused, mida mu kliendid küsivad, kui rõhutan näopesu tähtsust. 


Millega algab näopesu?

  1. Juuksed kinni – kui sul on pikad juuksed või tukk, siis pane juuksed patsi või kasuta tuka jaoks peapaela. 
  2. Kätepesu.
  3. Kui kasutad pesuharja või puhastusrätikut, siis veendu, et need oleksid puhtad.

Meigieemaldus

Kui oled meigi kasutaja, siis nahatüübist olenemata on järgmine samm meigieemaldus. Selleks võib kasutada:

1. Meigieemalduspiim /kreem – Õlibaasil meigieemaldus, mis sobib neile, kellele ei meeldi meigieemaldusõli tunne näol või mahapesemine, sest piima on kergem loputada. Õrn ja pehme, tavaliselt väheärritav.

2. Meigieemalduslapid – Meigieemalduslappe soovitan väga harva, pigem reisideks või matkamiseks. Lappe hõõrutakse nahal tavaliselt liiga karmilt. Samuti on see tohutu raiskamine. Selle asemel soovitan spetsiaalseid korduvkasutatavaid meigieemalduslappe: Makeup Eraser või õlipuhastust rätikutega.

3. Mitsellaarvesi – mitsellaarvesi on üks mu lemmikumaid meigieemaldusviise. Vastavalt tujule on see minu üks go -to viis meigieemladuseks. Väheärritav ning kiire.

4. Meigieemaldusõli/ palsam – mitsellaarvee kõrval teine lemmikv meigi ja SPFi eemaldusviis nahalt. Õlide ja palsamitega on eriti mõnus näomassaaži teha ning õli seob kerge vaevaga meiki ja SPFi. Pärast õli aseta näole leige rätik ning hinga paar korda sügavalt sisse ja välja ning seejärel puhasta õrna survega nahk. This is my mini – SPA!


Pärast meigieemaldust tuleb nahk veel üle puhastada, et eemaldada meigieemalduse jäägid ning olla kindel, et kogu päeva jooksul tekkinud rasu ja kogunenud mustus on nahalt pühitud ning nahk on ettevalmistatud seerumiks või kreemiks. 


Teise puhastussammuna soovitan kõige rohkem puhastusvahte ja -geele. Ehk siis veebaasil puhastustooteid. Masseeri geeli nahal vähemalt 30sekundit ning jälgi, et pesed korralikult ka juuksepiiri ja lõuajoone. Seda sammu võib tõhusamaks muuta erinevate pesuharjade kasutamisega. Osta saab nii svamme, silikoonharju kui klassikalisi harjastega seadmeid. Ma ei soovita kasutada pesuharja iga päev, samuti mitte tundliku või põletikulise naha korral.

Seejärel loputa nahk leige/jaheda veega ning tupsuta kuivaks.

Kui sa ei kasuta tugevat meiki ja SPF kaitsekreemi, siis jah, piisab ka ainut ühest korralikust pesust.

Kui tihti peab näonahka pesema?

Korrutan nagu katkine makk, kui tähtis on nahapesu päeva lõpus. Näonaha peab pesema enne magamajäämist, kas või lihtsalt veega loputama. Meik, rasu, SPF, keskkonnasaaste ja mustus tuleb nahalt puhastada, et vähendada põletikku ning ennetada naha vananemist. See on vajalik samm, et saaksid nahale kanda ka ravikreemi vm toimeained.

Hommikune näopesu on juba valikulisem tegevus, mis oleneb näohooldusrežiimist ja nahatüübist. Hommikuse pesu eesmärk on puhastada  nahk ööjooksul tekkinud rasust ja/või tootejääkidest, mis sai õhtul nahale kantud. Kui sul on väga kuiv ja tundlik nahk, siis piisab ka kerge näoveega või lihtsalt veega puhastamisest. Kui sul on rasune nahk, siis on mõistlik nahk puhastada ka puhastusgeeli/vahu või kreemiga.

On ka veel kolmas loogiline kord, kus tuleb rõhku panna näopuhastusele – pärast intensiivset higistamist või kokkupuudet suurema mustusega, näiteks pärast trenni, remonti, aiatöid jms. Mida kauem on rasu või mustus nahal, seda tõenäolisem on, et tekivad ummistused ja põletikud. 

Tootevalik

Näopesu tootevalik on äärmiselt suur, nii nagu kogu nahahoolduse puhul. See kuidas valik teha on väga isiklik. Ühele meeldib tõeliselt vahutav ja pesuharjaga pesemine, teine inimene soovib vaid õrna meigipiima ja kerget geeli. Üldiselt soovitan parfüümivabu ja tundlikule nahale mõeldud pesuvahendeid. Liigsed pindaktiivsed ained, sulfaadid võivad tekitada naha kuivust ning ärritust. Mõned soovitused:

Meigieemalduseks:

Mitsellaarveed: Bioderma Sensibio H20 mitsellaarvesi, Avene mitsellaarvesi, Garnier mitsellaarvesi, Bionike puhastuvesi

Õlid/palsamid: The Body Shop kummeli meigieemaldusõli, Lumene Nordic Detox sügavpuhastav õli, The Ordinary skvaleeniga puhastusõli.

Näopesugeelid igapäevaseks kasutamiseks:

Bioderma Sensibio Kerge Näopesugeel, Kiehls Ultra Facial näopuhastusgeel või Cannabis Sativa geel, La Roche – Posay mitsellaar näopuhastusgeel

Toimeainega tooted, aeg-ajalt kasutamiseks:

The Body shop teepuuõli geel või vaht, La Roche – Posay Effaclar pesugeel, LUMI AHA/BHA puhastuspiim, VICHY Normaderm sügavpuhastav geel, Sesderma Salises pesugeel.

Vahud:

Madara puhastusvaht, Bionike puhastusvaht tundlikule nahale, Avene pesemisvaht, La Roche – Posay mitsellaar näopesuvaht.

Kunas korrigeerida näopesu?

Kui su nahk jääb pärast pesu kiskuv, kuiv, punane ja tundlik, siis see on hetk, kus võiks mõelda üle nii näopesu kui nahahoolduse. Kahjuks on ikka veel levinud arvamus, et mida rohkem kipitab/ärritab, seda paremini toimib. Ülekooritud/ pestud nahk hakkab läikima ning see ei ole tervislik shiny skin, vaid tundlik, tihti kiskuv ebaloomulik läige. Jälgi enda nahareaktsiooni, enese- ja sisetunnet. Naharavi ajal järgi arsti juhiseid.

L.R

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?