PINGEPEAVALU – Mis aitab?

Pingepeavalu on levinuim peavalu tüüp ning tihti nimetatakse seda ka stressi-peavaluks. Suruv ja tuim tunne otsmikul, kuklas või kaelapiirkonnas.

Olen üks “õnnelikest”, kes sellega hädas olnud. Seega olen avastanud enda jaoks mõned nipid, mis leevendavad või võtavad peavalu hoopis ära ning kuna tean, kui jubedaks pingepeavalud võivad minna siis jagan neid meeleldi:

1. VESI: Kõige lihtsam ja 100 muus mõttes kasulik nipp. Joon vähemalt 1,5l vett päevas ja rohkem siis kui tarbin kofeiini. Kui olen kodus lisan tavaliselt veele õunaäädikat, sidrunit või Citrosepti. Dehüdratatsioon võib viia pingepeavaluni.

2. VÄLDI EKRAANE: Pidev silmade pingutamine ja ekraani vaatamine on üheks kindlaks põhjuseks miks peavalu tekib. Kasutan arvutit rohkem tööl, kodus ja puhkepävadel väldin. Kui kirjutan blogipostitusi või koolitöid, siis aeg-ajalt teen lihtsalt pause, vaatan kaugusesse ja otsin midagi rohelist millele keskendudes silmad puhkavad. Lisaks ostsin endale spetsiaalsed sinise – valguse kaitseprillid.

3. MÄRG LAPP: Pilt üleval on ehe näide sellest, kui ma ei ole suutnud peavalu vältida. Sellisel juhul lähen võimalusel pikali ja panen silmadele ja otsmikule külma lapi. Midagi pimeda ja külma kombos on väga rahustavat. Mõnikord lisan ka silmaklapid, et silmade peale oleks survet. Nii jään alati magama. 

4. LAVENDEL: THE HOLY GRAIL! Pärast lavendli avastamist on mu pingepeavalud peaaegu kadunud! Kui tunnen, et olen väsinud või stressis siis masseerin lavendli õli meelekohtadele ja lisan paar tilka õli ka aroomiküünlasse. Nii rahustav + lavendli lõhn on jumalik!

Aitäh lugemast!

L.R

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?