HUULTE TÄITESÜST – MIDA PEAKSID TEADMA

Instagram on täis erinevaid enne – pärast pilte täitesüstidest, ilukirurgiast jm. näoprotseduuridest. Suur osa neist piltidest kujutavad ilumuutuse läbi teinud huuli. Mis peitub ühe täitesüsti läbinud huulepildi taga?

Huulte täitesüst ehk filler on protseduur mis on populaarne väga erinevas vanuses klientide seas. Põhjus miks üks või teine klient minuni jõuab  on erinev: ebasümmeetria, kadunud volüüm, huulte kuivus, suuümbruse kortsud või lihtsalt soov saada suuremaid huuli. Olenemata soovist algab täitesüsti protseduur alati ühest ja samast kohast – konsultatsioonist!

1. KONSULTATSIOON

 

Konsultatsiooni käigus selgitan välja kliendi mure ja soovi. Miks täpselt täitesüsti idee tekkis ning kas kliendi ootused on reaalsed. Samuti on konsultatsioon vajalik kogumaks anamneesi –  kliendi terviselugu. Ole valmis vastama väga erinevatele küsimustele nagu:

 • Eelnev haiguslugu. Kas esineb kroonilisi haigusi? Autoimmuunhaigusi? Kas ja milliseid ravimeid tarbid?
 • Kas huule peal on olnud ohatist ehk herpest?
 • Kas oled rase? Imetad?
 • Kas oled varem täitesüste teinud? Kas tead mida sulle süstiti?
 • Kas sul on allergiaid?
 • Kas suitsetad?

Suur osa konsultatsioonist on kliendi kogu näo analüüs:

 • Kas esineb tugevat ebasümmeetriat? (NB!Kõigi inimeste näod on kergelt  ebasümmeetrilised)
 • Milline on naha olukord? Naha elastsus. Kas esineb arme?
 • Milline on näo golden ratio?
 • Kas kõik hambad on suus?

Need võib olla, et üllatavad küsimused mängivad suurt rolli huulte täitesüsti tegemisel. Näiteks on väga tähtis, et suus oleks toestus olemas – hambad! Samuti mõjutab huulte kuju ja volüümi põskede vajumine ja naha elastsus. Teatud vanuses algab huulte täitmine hoopis põskede tõstmisega!

Põhjalik konsultatsioon on nii minu kui ka kliendi huvides – tagamaks turvalise protseduuri.

MIDA KÜSIDA ENDALT KONSULTATSIOONI KÄIGUS:

 • Kas spetsialist on meditsiiniharidusega – õde või arst? Kui ei, siis tõuse püsti ja kõnni välja!
 • Kas koht kus sa oled on puhas ja turvaline? Usalda oma sisetunnet.
 • Kas said vastused kõikidele oma küsimustele?
 • Milline näeb välja sinu spetsialist? Ebaloomulik ja ülesüstitud? Ole ettevaatlik ja selgita välja mida tähendab loomulik ja ilus sinu spetsialisti arvates.
 • Mis saab siis kui midagi valesti läheb? Kas samast kohast saab abi? 

2. PROTSEDUUR

ENNE SÜSTI

 1. Võetakse nõusolekuvorm – enne mida on läbitud põhjalik konsultatsioon!
 2. Puhastatakse su nahk meigist ja seejärel teostatakse naha antiseptika, et vältida põletikku.
 3. Klientidele, kes on väga valutundlikud või ärevad, kannan ~10-15min huultele tuimestava kreemi. Juvederm toodetes on juba tuimestav Lidokaiin sees.
 4. Huultest tehakse pilt ja/või video.

MIDA SULLE SÜSTITAKSE?

Eestis kasutatakse valdavalt Juvederm täitesüste (veel võid kohata selliseid nimesid nagu Teosyal, Belotero, Princess, Restylane), need on firmad, kes toodavad hüaluroonhappe põhiseid fillereid.

Hüaluroonhape on suhkur! Täpsemalt polüsahhariid ehk suure molekulmassiga süsivesik ning see on täiesti kehaomane aine! Mina kirjeldan hüaluroonhapet kui svammi, mis imeb endasse vett ning seeläbi suureneb (paisub).

Täitesüsti preparaat on läbipaistev geel, mille “paksus” ja püsivus erineb vastavalt tootele. Preparaadi valib sulle spetsialist, vastavalt sellele, mis on sinu soov: lihtsalt niisutus ja pisikeste kortsude parandamine või volüümi lisamine.

Tavaliselt tuleb täitesüst 0,5 või 1ml suletud süstlas.

TÄITESÜST

Süst nagu süst ikka! Korraks tunned torget ja seejärel valu kaob.

Nüüd, aga kõige tähtsam osa – põhjus, mis eristab ühte süstijat teisest – TEHNIKA!

Tehnikaid kuidas süstitakse on erinevaid, osad spetsialistid kasutavad nõela, teised kanüüli (kanüül on paindlikum ja tömbi otsaga). Samuti erineb tehnika kuidas ja kus kohast täiteaine huulde viiakse. Sinu spetsialist võib kasutada lineaarset, lehviku või boolus-tehnikat. Huulte täitesüsti puhul on olemas ka täiesti omanimelised tehnikad: HD huuled, Bow and Arrow , Da Vinci, London, Paris jne!

Tänapäeval näitab sulle spetsialisti tehnika ja stiili ära Instagram! Scrolli enne – pärast pilte, see annab päris hea aimduse.Veel parem on sõbra või sõbranna soovitus, siis näed tehtud tööd oma silmaga.

PÄRAST SÜSTI

Pärast täitesüsti annab spetsialist sulle Ilupassi – pisike märkmik, kuhu on lisatud täitesüsti kleebis, kuupäev ja spetsialisti allkiri (tempel). Samuti seletab õde või arst sulle protseduurijärgset hooldust:

 • Huuled võivad olla valulikud. Võib esineda punetust, turset ja sinikaid.
 • Isegi 1-2 nädalat võid huultes tunda kõvasid tükke või näha kerget ebasümmeetriat. (Võib mööduda ka kiiremini).
 • Ära tarbi alkoholi vähemalt 48h
 • Samal päeval ei soovita ma suitsetada, minna trenni, sauna või spa-sse, lennukile ega kanda huultele meiki.

Täitesüsti puhul näed muutust koheselt, aga kõige parem tulemus on nähtav ~2 nädala pärast! Selleks ajaks oled protseduurist kenasti taastunud ning hüaluroonhape on jõudnud toimida. Tulemus püsib 4-12kuud.

3. MIS VÕIB MINNA VALESTI?

Kuna täitesüstide populaarsus on viimastel aastatel kõvasti tõusnud, siis on täiesti loogiline, et tõuseb ka tüsistuse arv.

Tüsistusi on erinevaid – põhjus võib olla spetsialistis, preparaadis, vales järelhoolduses või organismi eripäras – mis iganes komplikatsiooni põhjus ka ei oleks, kõige tähtsam on kiire ja õige ravi! Koht kuhu sa süstima lähed, peab selle sulle tagama!

Huulte puhul on üks suuremaid probleeme see, et huultesse jäävad “tükid” või huul on pärast protseduuri ebasümmeetriline. Sellisel juhul vaatab spetsialist üle, mis täpselt probleemi põhjus on, võimalikud lahendused: tugev massaaž, filleri väljapigistamine või lahustamine.

NB! Hüaluroonhappe põhiseid fillereid on võimalik lahustada hüaluronidaasiga.

Täitesüst on meditsiiniline protseduur – kõige halvemal juhul on tüsistuseks naha nekroos, allergia, tugev põletik või püsiv pimedus!

KKK – korduma kippuvad küsimused!

Kas ma saaksin palun sellised huuled (klient näitab pildi pealt kellegi teise huuli)? – Ei saa! “Lets work with what god gave you!” -kõik inimesed on erinevad, kõik näojooned, huuled. Minu jaoks on kõige tähtsam, et klient saaks loomuliku tulemuse, mis sobib tema näojoontega. 

Tahan kohe – ühe korraga, mitu korda suuremaid huuli! Miks ei saa? – Kui sinu soov on enda huuli mitu korda suuremaks saada  – mõtle Kyle Jenner style – loomult väga peenikesed huuled, mis on nüüd väga volüümikad, siis see võtab aega! Sellises huules võib olla 3-4ml fillerit. Liiga suures koguses täitesüsti ühe korraga võib muuta su huule ebasümmeetriliseks ning filler võib kanduda nt. ülahuule peale, samuti on see ohtlik huule verevarustusele.

Kas ma saan endale botoksi-huuled? Kahjuks ikka veel kuulen seda lauset ja iga kord ohkan! Huulte niisutamiseks või volüümi andmiseks kasutatakse alati TÄITESÜSTI (hüaluroonhapet), mitte botulotoksiini ehk botoksit. Botulotoksiin on närvimürk, mida kasutatakse miimiliste kortsude vähendamiseks – otsmikul, silmade juures (kanavarbad) ja kurjusekortsus.

Kas ma saan endale pardi-huuled? Kas sa tahad pardi-huuli? Ei, ei ja veelkord ei.

Kas süstitud huuled on katsumisel või suudlemisel kõvemad või muud moodi erinevad? Huule “kõvadust” võib esineda 1-2 nädala jooksul pärast süstimist. Kui sinikad on paranenud ja turse möödunud, siis on süstitud huuled täpselt sama pehmed kui loomulikult.

Kas mu enda huuled venivad välja pärast täitesüste? Kas peangi jääma neid täitma? Su enda huulte nahk saab välja venida ainult siis kui huuli pidevalt ületäita. Nii nagu enne kirjutasin – suures koguses täiteainet lühikeste vahedega või hoopis korraga. Pärast esimest täitesüsti ei pea jääma süstima, miks kliendid protseduuri kordavad on see, et neile meeldib täitesüsti efekt!

Miks teie juures maksab täitesüst 345€, aga seal teises kohas oli 199€? Mille eest sa maksad kui lähed kliinikusse spetsialisti juurde:

 • Võid kindel olla, et täitesüst mida sulle tehakse on originaaltoode.
 • Spetsialisti teadmised ja töö –  spetsialistid koolitavad ennast aastaid nii Eestis kui välismaal, et tagada parim tulemus. Erinevad hands on treeningud ja konverentsid on väga kallid!
 • Kliinik – tagab sulle turvalise keskkonna, võid olla kindel, et kui sul tekib mure siis aitab seda lahendada õdede ja arstide tiim!

Kui sul on veel küsimusi, millele sooviksid vastust siis @nurse_liisa DM või raudmetsliisa@gmail.com.

Huulte täitesüsti postitus kujunes pikemaks kui arvasin, seega lisan enda kogemuse hiljem juurde, lühikese video näol. 🙂

Loodan, et saite uut infot ja teadmisi juurde!

L.

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

sotsiaalmeedia


Looking for Something?