TALVINE NAHAHOOLDUS

Külmakraadid, jäine tuul ja soojast – külma, külmast – sooja on nahale korralik väljakutse. On täiesti elementaarne, et oktoobris hakkame otsima soojemaid riideid, sama tavaline peaks olema ka suvise nahahoolduse väljavahetamine.

1. NAHA PUHASTAMINE– Vali pehmed ja õrntoimelised puhastusvahendid. Kui näonahk jääb pärast pesu kiskuv ja kuiv, tuleks pesuvahend välja vahetada. Naha loomuliku rasu hoidmine on väga kasulik, sest see sisaldab vitamiin E-d ja antioksüdante, mis kaitsevad nahka enneaegse vananemise ja välismõjude eest.

Soovitan: Bioderma Sensibio pesugeel

2. NIISUTAMINE – Kerged, veebaasil kreemid, mis on sobilikud suveks kaotavad enda võime talvel. Liiga suure vee-sisaldusega kreemid teevad just vastupidi liiga. Valida tuleks paksemad ja tugevama kaitsega kreemid. Milliseid koostisosi otsida?

Niisutavad: glütseriin, uurea ja hüaluroonhape (HA)

Kaitsva kihi loovad: õlid, sheavõi ja silikoonid – loovad veekindla barjääri.

Rahustavad: Allantoin, aloe vera, kaer – vähendavad punetust ja ärritust.

Antioksüdandid: vitamiin A ja C, roheline tee. Lisavad nahale sära!

(Apteekides on saadaval ka niisutavad kreemid juba rasusele ja aknelisele nahale, nt. Bioderma Sebium Hydra).

La Roche – Posay Cicaplast Baume B5

Super kreem kipitavale ja punetavale nahale. Mitte igapäevaseks kasutamiseks, aga sobilik aeg -ajalt naha rahustamiseks.

Sisaldab glütseriini, sheavõid ja pantenooli.

Sobib hästi ka perioraalse dermatiidi peale.

Apteegis ~10€.

Ka talvel ei tohi unustada juua piisavalt vett ning hea nipp on investeerida õhuniisutajasse!

Keha niisutamiseks kasutan Mondo sheavõid lavendliga. Parim! Niisutab ja imendub nahka kergemini kui kookosõli. Pluss iga potsikuga saab teha pisikese heateo!

Soovitan veel: Kiehl’s Ultra Facial kreem, Avene punetusele mõeldud kreemid ja Cicaflate, Bioderma duššiõli.

3. KOORIMINE – Ka talvel ei tohi unustada koorimist. Koorimine eemaldab nahalt surnud naharakud ja pinnakuivuse. Koorimine on kui “restart” nahale, mis annab sära ja lubab kreemidel kergemini imenduda. Samuti sobivad happelised toonikud.

Soovitan: Pixi Glow toonik,kodused isetehtud segud: mesi, roheline tee, kohv,suhkur, kookosõli, tooted, mis sisaldavad AHA happeid (nt. glükool-, tsitrus,- ja piimhape).

4. PROTSEDUURID – Kui kreemist jääb väheks ja nahale oleks vaja tugevamat niisutust saab abi mesoteraapiast või biorevitalisatsioonist. Talv on samuti ideaalne aeg keemiliseks koorimiseks.

Aitäh lugemast!

L.R

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?