MIKRONÕELUMINE

Mikronõelumine, dermaroller, dermarull, kuidas iganes keegi nimetab – ühesõnaga näonaha lõhkumine nõeltega! Kõlab liiga jubedalt ja pigem piinamisviisina keskajast? Rohkem ei ole vaja mõistatada, loe edasi ja vaata videot!

MIS ON MIKRONÕELUMINE?

Mikronõelumine on kosmeetiline protseduur kus nõelarulli või automaatse nõelapliiatsi abil tehakse nahale tuhanded pisikesed augud – mikrotrauma. Nahk on sunnitud ennast uuendama ja parandama, mille tulemusel toodab nahk rohkem kollageeni ja elastiini, mis muudab naha säravamaks ja siledamaks + ennetab kortse!

Kollageen – proteiin, mis moodustab dermise koostises~ 80% ja hoiab nahka tugevana.

Elastiin – proteiin, mis annab nahale elastsuse ja tiheduse.

MIKRONÕELUMISE KASULIKKUS

  • Lisaks kollageeni ja elastiini suuremale tootmisele mõjub nõelumine ka nahatekstuurile (sügavad poorid, armid).
  • Protseduuri saab kombineerida happekoorimisega, C-vit. teraapiaga, PRP e. plasmahooldusega – tänu mikrovigastustele on nahk vastuvõtlikum erinevatele toimeainetele.

KUIDAS MIKRONÕELUMIST TEHAKSE?

Kindlasti soovitan protseduuri teostada nahakliinikus või kosmeetikasalongis, mitte ise kodus! Protseduuri peab teostama spetsialist, kes teab mida ta teeb, vastasel juhul võib nahka liigselt kahjustada, isegi arme tekitada!

Mikronõelumise puhul on tähtis tehnika ehk milliste liigutustega nahatraumat tekitada ning nõelte sügavus. Erinevate nahatüüpide ja-probleemide puhul valitakse erinevad sügavused ja seerumid ja/või happed mida kasutatakse.

Tänapäeval kasutatakse üha rohkem automaatseid dermapliiatseid (masinaid), mis on nahka vähem kahjustavad kui vanakooli dermarullid.

Pildilt on näha, et vasakpoolne (dermarull) tekitab pikema ja laiema vigastuse, mis on nahale traumeerivam. Paremal pool on näha masina tekitatud vigastus, mis on ühtlasem ja kitsam. Lisaks on rulliga raske kontrollida jõudu, mida nahale rakendatakse.

(pilt: http://dermapen.com/dermapen-vs-dermaroller/).

1. Nahk puhastatakse ja desinfitseeritakse, et vältida põletikku.

2. Nahale kantakse geel + seerumid.

3. Protseduur! Nõelumine õige tehnikaga, kuni tekib soovitud naha reaktsioon (õige sügavus on saavutatud).

4. Nahale masseeritakse seerum, PRP või hape ja taastav kreem.

PÄRAST PROTSEDUURI

Nahk jääb punetama ja kipitab (päikesepõletuse tunne), ärrituse kestvus on erinev 10min – paar tundi. Mida tihedamini kanda nahale taastavaid kreeme seda rutem kaob ka ärritus.

Järelhooldus oleneb sellest kuidas protseduuri tehti ja milliseid toimeaineid kasutati!

Tavalise protseduuri puhul (nagu alt videost näha) panen paksult ja mitu korda päevas Cicaplast või Cicabio kreemi, oleneb mida kodus on, sobib ka tavaline Bepanthen.

Järgmisel päeval võib nahk olla veel õrnalt punane ja hell, suurem ärritus on kadunud.

TULEMUSED

Mikronõelumise tulemus on praktiliselt üle öö, sest nahk muutub säravamaks ja elastsemaks. Muidugi toimuvad muutused veel 4-6 nädala jooksul ja näiteks armide tasandumine võtab aega mitu protseduuri.

Naha nõelumine on üpris kiire ja lihtne protseduur ning ideaalne neile kellel ei ole aega taastuda. Mina teen seda vahel kaelale, näol eelistan IPL protseduure, seda just punetuse tõttu.

Kõige lihtsam ja kiireim mikronõelumine + mesoseerum. Vaata videot!


Aitäh lugemast!

L.R

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?