C.vitamiin NÄOHOOLDUSES

Mis on C-vit ja miks sa peaksid seda kasutama?

C-vitamiin ehk askorbiinhape on vesilahustuv vitamiin ja tugev antioksüdant. Tavaliselt haarame apelsinide, sidrunite või hoopis vitamiinipurgi järgi siis kui tunneme väsimust või esimesi külmetusnähte – C-vitamiin on alati esimene abimees! Sama tavaline peaks olema ka c-vitamiini seerum nahahoolduses.

Seerumi valimisel on tähtis teada:

 • C-vit. seerumi kujul on üpriski ebastabiilne ning seda eriti kokkupuutes õhu või valgusega. Seetõttu lisatakse seerumitele tihti vitamiin E, alkoholi, hüaluroonhapet jms.
 • Kõik seerumid ei läbista nahabarjääri. Vaja on tugevat kontsentratsiooni (10-20%) ning pH võiks olla 3-4 vahel.

MIKS KASUTADA C-VITAMIINI SEERUMIT?

1.NAHAKAITSE

C-vitamiin kaitseb meid UV- kiirguse, õhusaaste, ioniseeriva kiirguse, suitsu ja halva toitumise tagajärjel tekkinud vabade radikaalide eest. Vabad radikaalid on need pahalised (aatomid või molekulid), kes lõhuvad meie organismis teisi- terveid molekule (rakke).

Ehk siis, et vältida enneaegset vananemist tasub c-vit seerumit kanda enda kreemi või päikesekaitse alla, et luua nahale aktiivne kaitsebarjäär.

2. INTENSIIVISTAB KOLLAGEENI JA ELASTIINI TOOTMIST

Kollageen on valk, mis hoiab meie nahka tugevana ja elastiin on valk, mis hoiab (nagu nimigi ütleb) meie nahka elastsena. Kes seda ei tahaks?

Vitamiin C on piltlikult öeldes toit, et meie nahk saaks kollageeni ja elastiini paremini toota.

3. AKNE RAVI

Sebum ehk rasu, mida meie nahk toodab, kaitseb meid naahakuivuse ja erinevate vigastuste eest. Kui, aga rasu tootmine on suurenenud ja rasu puutub kokku õhuga ehk siis oksüdeerub, tekivad erinevad kõrvalproduktid, mis ei ole meie nahale üldse head ning võivad tekitada aknet. C-vit tormab taas appi ning eelkõige ennetab ja kaitseb, et sellist oksüdatsiooni ei saaks tekkida.

4. SÄRA ANDEV

C-vitamiin on pleegitava toimega ehk siis sobib pigmendilaikudele. Samuti muudab naha ühtlaselt säravaks.

KUIDAS KASUTADA?

Eelnevalt nahk puhastada, puhastusgeeliga ja toonikuga (happelised toonikud).

Seejärel kanna nahale C-vitamiini seerum ning selle peale enda kreem ja päikesekaitse.

Soovitan C-vit kasutada 2-3x nädalas (tugevad seerumid), nõrgemiad võib kasutada ka iga päev.

NB! C-vitamiini kasutades peab samaaegselt kasutama ka päikesekaitset!

C-vitamiin on tõeline Holy Grail! Praktiliselt kõrvalmõjudeta ilunipp sobib igas vanuses ja väga erinevate nahaprobleemide korral.

Follow:
Liisa Raudmets
Liisa Raudmets

2 Comments

 1. Janely
  detsember 24, 2021 / 10:29 p.l.

  Kui kasutan ka Vichy mineral 89 daily booster seerumit ja nüüd ostsin ka La Roche posay c-vitamiini siis mis järjekorras ja kuidas neid kasutada? Praegu olen pannuf Vichy enne ja siis c-vit. peale, kas see on ok voi peaks neist ühe àra jätma?

  • Liisa Raudmets
   Autor
   märts 30, 2022 / 9:30 e.l.

   Üldiselt soovitaksin ühte kasutada hommikul, teist õhtul. Seda võib teha vahelduva eduga. Kui kasutada koos, siis soovitan C-vitamiini esmalt nahale kanda ning seejärel VICHY 89 seerumi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Looking for Something?